Лабораторія технологій системного програмування
Лабораторія технологій системного програмування (кімн. 505б2, V навч. корп.) функціонує під керівництвом к.т.н. Бочкарьова О.Ю.
Вона забезпечує лабораторні практикуми таких навчальних дисциплін:
- Системне програмування.
- Системне програмне забезпечення.
- Проєктування операційних систем, утиліт і драйверів.
- Веб-програмування.
- Технології веб програмування.
- Системне адміністрування комп’ютерних мереж.
Лабораторія 505б2-V (панорамна фотографія)
Лабораторія 505б2-V (оглядове відео)
Знання та вміння, що опановують студенти в лабораторії:
- Базові навики програмування мовами низького та високого рівня (Assembler, C, C++, C#, Java, JavaScript та ін.), в тому числі принципи об'єктно-орієнтованого програмування та методики і технології проектування програмних систем,
- Основні принципи системного програмування, навики роботи з системним програмним забезпеченням (в тому числі з основними підсистемами мережних ОС), знання основних технологій системного програмування,
- Принципи створення та організації функціонування основних типів системного програмного забезпечення, операційних систем, утиліт та драйверів; способи розпаралелення програм та технології паралельного програмування; принципи проектування засобів програмної та апаратної віртуалізації.
У лабораторії провадиться наукова робота студентів за такими напрямами:
- Дослідження та розробка алгоритмічного та програмного забезпечення автономних розподілених систем на основі принципів децентралізації та самоорганізації.
- Дослідження методів побудови та організації функціонування адаптивного програмного забезпечення на основі методів оптимізації та навчання з підкріпленням.
- Системне програмне забезпечення процесів моніторингу та управління комп'ютерними мережами, в тому числі мережами на основі мобільних обчислювальних пристроїв.
В лабораторії 8 робочих місць, оснащених сучасними комп'ютерами з доступом до глобальних інформаційних ресурсів.
Програмне забезпечення комп'ютерів лабораторії містить MS Windows, Visual Studio, Eclipse IDE, Oracle VM VirtualBox, Open MPI.