Кафедра електронних обчислювальних машин
  • Галузь: "Інформаційні технології" - 12
  • Спеціальність: 123 - Комп'ютерна інженерія
  • Бакалавр: 123 - Комп'ютерна інженерія
Кафедра

Наукова співпраця з провідними IT-фірмами

Кафедра ЕОМ співпрацює з провідними IT-компаніями, які представлені у м. Львові. У цих компаніях викладачі кафедри проходять стажування та отримують досвід практичної діяльності в рамках наукової співпраці або роботи за сумісництвом чи на договірній основі. Працівники компаній надають допомогу кафедрі при формуванні тем дипломних проектів спеціалістів та кваліфікаційних робіт бакалаврів та магістрів, а також рецензують ці роботи. Деякі з цих кампаній допомагають кафедрі в придбанні обладнання для навчальних лабораторій.

Особливо активною є ця співпраця з IT-компаніями, створеними випускниками та співробітниками кафедри. До числа цих компаній належать наведені нижче провідні IT-компанії України.

Компанія SoftServe

Компанія SoftServe була заснована в 1993 році. Одним із її засновників був доцент кафедри ЕОМ, к.ф.-м.н, Кицмей Т.В. Головні офіси компанії розміщуються у Львові (Україна) та Форт-Майерсі (штат Флорида, США), а офіси з розробки – у великих містах України (Львів, Київ, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Севастополь). Загальна кількість співробітників перевищує 2500 людей. Багато випускників кафедри ЕОМ працюють у компанії SoftServe та роблять вагомий внесок у її розвиток, а саме Сергій Харитонов (виконавчий віце-президент), Стас Шайдаров (керівник відділу Бізнес Системи), Олег Петрівський, (віце-президент, керівник розробницького підрозділу), Роман Колодчак (керівник проектів), та багато інших.

SoftServe Inc. – це провідна міжнародна компанія, яка пропонує послуги із розробки програмного забезпечення, тестування та консалтингу в галузі технології. Компанія створює найкраще комерційне програмне забезпечення для незалежних постачальників ПЗ (ISVs) та підприємств (software enterprises). SoftServe поєднує унікальний досвід із найкращими практиками розробки, створюючи рішення у сфері SaaS/Cloud, Mobility, BI/Big Data і Security. Використовуючи модель оншор/офшор, компанія допомагає клієнтам розвивати бізнес та збільшувати конкурентоздатність. SoftServe успішно реалізувала кілька тисяч проектів для сотень клієнтів у всьому світі, в тому числі компаній-лідерів, що входять в рейтинги Fortune 500 і NASDAQ 100.

У компанії SoftServe діють системи якості, які відповідають міжнародним стандартам ІSO і CMMI. Високий професіоналізм і технічна компетенція працівників компанії отримала світове визнання в індустрії та підтверджена чималою кількістю престижних нагород (Global Services 100, Global Outsourcing100®, Microsoft Partner of the Year та ін.). Hewitt Associates визнали SoftServe «Найкращим роботодавцем України» в 2010 та 2011 рр., а також «Найкращим роботодавцем Центральної та Східної Європи» у 2011 р. серед великих ІТ-компаній. З 2001 року SoftServe є сертифікованим партнером Microsoft, серед інших партнерів компанії - Oracle, HP, Dell, IBM та інші.

Компанія Infineon Technologies

Робота фірми була розпочата доцентом кафедри ЕОМ Кремінем В.Т. в 2003 році. Викладачі та студенти кафедри ЕОМ надають консультаційні послуги компанії Infineon Technologies (USA, CA). Напрямки консультаційних послуг включають дослідження структур ємнісних сенсорів, методи та апаратні засоби вимірювання ємності, апаратні засоби та програмні алгоритми боротьби з шумами в ємнісних системах, ємнісні екрани чутливі на дотик (технологія Multitouch), інтегроване середовище розробки PSoC Designer, та програматор мікросхем Cypress Semiconductor PSoC Programmer, бібліотеки компонентів для інтегрованих середовищ розробки PSoC Designer та PSoC Creator, системи автоматизованого тестування компонентів та сенсорних екранів. За результатами цих робіт було оформлено понад 50 патентних заявок в США та інших країнах, отримано 17 патентів США на винаходи.

Компанія Global Logic

В 2002 році у Львові була створена компанія InterObject, співзасновником якої був громадянин Ізраїлю, випускник кафедри ЕОМ 1995 року Алекс Агізім. У 2008 році InterObject увійшла до складу компанії Global Logic, яка на сьогодні посідає 4 місце в Україні за кількістю працюючих працівників серед IT-фірм. Віце президентом цієї компанії є Алекс Агізім. В компанії Global Logic працювало понад 150 випускників кафедри ЕОМ.

Спарринг-Віст Центр

Науково-виробниче підприємство "Спарринг-Віст Центр", створене випускником кафедри ЕОМ, заслуженим винахідником України, Ростиславом Теодоровичем Смуком, вже понад 20 років успішно розробляє та серійно виготовляє засоби радіаційного контролю торгової марки «ЕКОТЕСТ». Продукція ТМ «ЕКОТЕСТ» налічує понад 30 засобів та систем, внесених до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України та держреєстрів інших країн світу. Продукція ТМ «ЕКОТЕСТ» є беззаперечним лідером на українському ринку та затребувана у світі - експортується у понад 70 країн світу. Підприємство протягом усієї діяльності активно співпрацює з кафедрою ЕОМ. На підприємстві працює багато випускників кафедри ЕОМ різних років.

Контактна інформація

Відповідальні особи